PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Zabierali kelnerom napiwki, teraz zapłacą 500 tys. USD Per Se, jedna z najdroższych restauracji w Nowym Jorku, zapłaci 500 tys. USD odszkodowania swoim kelnerom za to, że zabierała im napiwki - informuje Business Insider.

Nowy maluch Fiata bez rewolucji Włosi długo zapowiadali nową wersję swojego małego pojazdu, ale okazało się, że chodziło im tylko o niewielkie zmiany.

Kuba kupuje auta od Chińczyków Rząd Kuby zamówił 719 samochodów w chińskim koncernie BYD. Mają one być przeznaczone na wynajem dla turystów, donosi Reuters. Choć skala transakcji nie jest zbyt duża, stanowi ważne wydarzenie dla chińskiego eksportu, który w przypadku samochodów nie ma powodów do dumy.

Niemiec miał ukrytą „panterę” w ogródku Niemiecka policja odkryła skład ciężkiego uzbrojenia z czasów nazistowskich w willi w Heikendorf na przedmieściach Kilonii.

Tesla chwali się rekordem sprzedaży Drugi kwartał bieżącego roku okazał się dosyć udany dla koncernu Tesla Motors. Dostawy modelu tej marki wzrosły aż o 52 proc. przekraczając poziom 11,5 tys. sztuk, co jest nowym rekordem, informuje serwis Associated Press.

Oto najbogatszy celebryta według "Forbesa" Amerykański bokser Floyd Mayweather Jr zajmuje wg "Forbesa" pierwsze miejsce na liście najbogatszych celebrytów, biorąc pod uwagę dochody z ostatniego roku. Zarobił w tym czasie 300 mln dol., w tym ok. 275 mln za zwycięską "walkę stulecia" z Mannym Pacquiao.

Telewizja 3D będzie lepsza m.in. dzięki Polakom Wspólny projekt międzynarodowego zespołu badawczego z USA, Polski i Niemiec pozwolił na opracowanie nowej metody generowania wysokiej jakości obrazów stereoskopowych. Ułatwi ona oglądanie filmów 3D.

Rekordowa popularność ministra finansów Schaeublego Forsujący twardy kurs w rokowaniach w sprawie rozwiązania greckiego kryzysu zadłużeniowego minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble cieszy się obecnie w swej ojczyźnie rekordowo wysoką popularnością - podała w czwartek niemiecka telewizja publiczna ARD.

Trwa Brave Kids - festiwal dzieci świata Dziś w pięciu miastach Polski można bezpłatnie zobaczyć występy dzieciaków z różnych zakątków świata, przygotowujących wspólny spektakl w ramach Brave Kids. Nie zabrakło wśród nich dzieci z Nepalu, dotkniętych niedawnym trzęsieniem ziemi. Finałowy koncert odbędzie się 10 lipca we Wrocławiu.

Komorowski zapowiada założenie własnego instytutu Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w czwartek we Lwowie, że po zakończeniu kadencji na stanowisku szefa państwa założy instytut, którego działalność będzie skupiać się m.in. na relacjach polsko-ukraińskich.

Richard Branson przeciw dress code w pracy Właściciel spółek Virgin miliarder Richard Branson napisał dziś na swoim blogu odezwę do pracodawców "Porzućmy dress code". Zachęcił, by pozwalali pracownikom przychodzić latem do pracy w mniej formalnym stroju. To jego odpowiedź na dykusję trwającą od kilku dni Wielkiej Brytanii.

Aktualny numer

PB Weekend