PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Radosław Koelner, król drobnostek Biznes na kołku? To nie metafora w przypadku Koelnera, rodzinnej firmy kierowanej przez Radosława Koelnera, która chce mocować i łączyć wszystko, co jest do połączenia od Sydney po Władywostok.

Polacy wolą polskie kino W pierwszym kwartale tego roku hitem były w kinach polskie filmy. Ale i tak frekwencja wśród widzów ciągle spada.

Szczęśliwego Dnia Czekolady Te życzenia mogą się przydać "czekoladowym" inwestorom: ziarno kakaowca okazało się jedną z najgorszych inwestycji kilku ostatnich dekad. Świętują tylko miłośnicy czekolady - na ulubioną słodycz wydają relatywnie coraz mniej.

Alchemik u bram Na okładce najnowszego PB Weekendu - Andrzej Wiśniowski czyli "śwarny chłop z planem na miliard".

Najbogatsze kobiety świata Kobiety z największymi majątkami są już najczęściej babciami, a miliardy na kontach zawdzięczają spadkowi po mężach lub rodzicach. Powiększa się jednak liczba tych, które dorobiły się fortun samodzielnie.

Kupowanie po węchu Zmysły czy mózg? Sprzedawcy wolą, by zakupy robiły te pierwsze. Dlatego perfumują sklepy, banki i galerie

Film na giełdzie - bez szału „Last Minute”, film nakręcony m.in. za pieniądze spółek z giełdy, nie zachwycił. Wizja zarobienia milionów oddala się

Jak adoptować kardynała Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Bezcenny jak Oscar Pieniądze idą za nagrodami

„Szklana pułapka” łatwo nie umrze W pierwszy weekend wyświetlania w USA „Szklana pułapka 5” stała się kinowym hitem, zarabiając ponad 29 mln USD, w Polsce — ponad 2 mln zł.

więcej

Aktualny numer

PB Weekend