PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Oszustwo podatkowe na kwotę 1,7 mld EUR Oszustwo podatkowe na kwotę wstępnie szacowaną na 1,7 miliarda euro wykryła włoska Gwardia Finansowa w sieci spółdzielni i firm, zajmujących się świadczeniem takich usług jak sprzątanie biur, ochrona obiektów i przesyłki kurierskie.

Chińska uczelnia ściągnęła szefa Facebooka Szkoła biznesu z Chin dodała do swojej rady doradczej trzech zachodnich gigantów biznesowych, w tym Marka Zuckerberga, założyciela i prezesa portalu Facebook, podaje agencja Reuters.

Zmarł słynny projektant mody Oscar de la Renta Oscar De la Renta zmarł w poniedziałek w swoim domu w Connecticut po przegranej walce z rakiem. Miał 82 lata.

Za solówkę w przeboju dostał tylko 27 GBP (WIDEO) W wieku 60 lat zmarł Raphael Ravenscroft, twórca jednej z najbardziej znanych na świecie solówek saksofonowych, którą słychać w przeboju „Baker Street” Gerry'ego Rafferty.

Produkcja „Hobbita” kosztowała już 745 mln USD Koszt produkcji trylogii filmowej „Hobbit” sięgnął do marca tego roku 934 mln NZD (745 mln USD), wynika z danych finansowych ujawnionych w Nowej Zelandii, gdzie kręcona jest ekranizacja powieści J. R. R. Tolkiena.

Polski superkomputer będzie w światowej czołówce Kraków będzie miał superkomputer warty 41 mln złotych. Maszyna ma być jednym z 30 najszybszych komputerów na świecie.

Apple czeka na świąteczny szał Apple przewiduje szczęśliwy sezon zakupów świątecznych, podaje agencja Bloomberg. Producent iPhone’a pochwalił się też świetnymi wynikami w ostatnim kwartale.

USA wypłacały emerytury wydalonym nazistom Co najmniej 38 spośród 66 ludzi wydalonych od roku 1979 z USA w związku z zarzutami udziału w niemieckich zbrodniach wojennych otrzymywało nadal amerykańskie państwowe emerytury - poinformowała w poniedziałek agencja AP.

Poświęcił dwa lata na budowę miasta w Minecraft Student zza oceanu poświęcił dwa lata na budowanie wirtualnego miasta o nazwie Titan City w popularnej grze Minecraft.

Rosjanie przyjeżdżali tu po futra, teraz - po jedzenie Wśród miejsc dotkniętych rosyjskimi sankcjami znalazło się również fińskie miasto Lappeenranta, tylko 30 km oddalone od granicy z Rosją. Żyło dotąd głównie dzięki Rosjanom przyjeżdżającym tu na luksusowe zakupy, którzy teraz przerzucili się na inne towary.

Koniec z czarnym rynkiem iPhone’ów Nowe smartfony Apple od piątku są już dostępne w Chinach, czyli w kraju, który jest największym rynkiem takich urządzeń na świecie.

Aktualny numer

PB Weekend