PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Posiadłość Michaela Jacksona oferowana za 100 mln USD Neverland Ranch, słynna posiadłość „króla popu”, Michaela Jacksona, została wystawiona na sprzedaż za 100 mln USD, donosi The Wall Street Journal.

Krowy wyparły nowozelandzkie owce Niegdyś nieodzownym obrazem Nowej Zelandii były stada owiec. Teraz na jednego Nowozelandczyka przypada zaledwie siedem sztuk. Wszystkiemu winne są krowy.

Rozwiązano tajemnicę dziur w serze Tajemnica dziur w takich słynnych szwajcarskich serach jak ementaler została nareszcie rozwiązana. Mleko jest coraz czystsze i dlatego dziur w serach jest od 15 lat coraz mniej - poinformował w czwartek szwajcarski instytut Agroscope.

Apple cenniejsze od Google’a (RANKING) Nowy iPhone i inteligentny zegarek napędzają wartość marki Apple. Najnowszy ranking potwierdza, że żyjemy w czasach zdominowanych przez komputery i gadżety.

Lamborghini potwierdza produkcję SUV-a Włoski producent szybkich sportowych samochodów potwierdził, że doda do swojej oferty auto z segmentu SUV.

Prostytutki kosztują Francję 1,6 mld EUR rocznie 37 tys. prostytutek działających we Francji kosztuje każdego roku kraj 1,6 mld EUR, wynika z badania Komisji Europejskiej.

A jednak się nie zatrzymał (WIDEO) „Volvo Cars zdecydowanie zaleca nigdy nie wykonywać testów w kierunku ludzi”. Taki komunikat wystosowała spółka po tym, jak nagranie z udziałem jej auta pojawiło się w internecie, gdzie obejrzało je już kilka milionów ludzi.

Pot na czole perfekcjonisty Piotr Krupa jest najlepszym dowodem na to, że biznesowe mięśnie doskonali się latami, a sam zapał do wejścia na Mount Everest nie wystarczy

Rzeszowski łazik marsjański wystartuje w USA Kolejna wersja łazika marsjańskiego Legendary, autorstwa studentów Politechniki Rzeszowskiej wystartuje na zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge (URC) w końcu maja br.

Gazprom w końcu się wprosił (FOTO) Gazprom nie puszcza słów na wiatr. Na stacji należącej do PGNiG doszło w środę do pokazowego tankowania pojazdów „na gaz” pod "auspicjami" rosyjskiego monopolisty.

Zortrax wbija się na rynek z nową drukarką 3D Po modelu M200, przyszedł czas na prezentację kolejnej drukarki 3D firmy Zortrax – Inventure. Przemycono w niej kilka nowych rozwiązań.

Aktualny numer

PB Weekend