PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

McDonald's eksperymentuje ze śniadaniami Amerykański potentat restauracji fast food koncern McDonald's eksperymentuje z ofertą śniadaniową. W niektórych swoich placówkach w San Diego obowiązywać ona będzie przez cały dzień, donosi Bloomberg.

Od najpotężniejszego do blogera Ben Bernanke, od stycznia 2006 r. do stycznia 2014 r. szef Fed, banku centralnego USA, został blogerem.

Niemcy chcą zainwestować we francuski program satelitarny Niemcy chcą zainwestować 210 milionów euro w wojskowy program satelitarny Francji w zamian za większy dostęp do zdjęć z satelitów - poinformował w poniedziałek Reuters w depeszy z Berlina powołując się na "wewnętrzny dokument parlamentarny", do którego dotarł.

Rekordowa moneta z Janem Pawłem II waży 10 kg Mennica Polska zaprezentowała srebrną monetę upamiętniającą 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II o wadze 10 kg. Mennica podkreśla, że to największa na świecie moneta z jego wizerunkiem. Jej nakład to jedynie 10 egzemplarzy.

WSJ: od najpotężniejszego bankiera do blogera Ben Bernanke, szef Fed od stycznia 2006 roku do stycznia 2014 roku został blogerem, donosi The Wall Street Journal.

Uber oferuje przejazdy lamborgini i maserati Dzięki Uberowi w Singapurze będzie można poczuć się jak bohaterowie filmów „Szybcy i wściekli” i przejechać się z kierowcami takimi autami jak lamborgini i maserati, informuje CNBC.

Pierwsza restauracja z biletami wstępu Londyńska restauracja jako pierwsza w Wielkiej Brytanii wprowadzi system biletowanego wstępu, który ma zastąpić tradycyjną rezerwację stolików, informuje Bloomberg.

Rosja: klub ze striptizem oferuje zniżki dla emerytów Jeden z najstarszych działających w Moskwie klubów ze striptizem zaoferował zniżki dla emerytów, donoszą rosyjskie media.

5 sposobów na zdobycie mądrości (KOPNIAK KARIEROWY) Ludzie opanowali sporo sztuczek, dzięki którym wyglądają mądrzej i lepiej. W życiu chodzi jednak o to, żeby być mądrzejszym i lepszym człowiekiem.

Scooterino- nowa usługa transportowa w Rzymie Scooterino- tak nazywa się nowa, coraz popularniejsza usługa transportowa w Rzymie. Właściciele skuterów oferują miejsca na siodełku tym, którzy chcą szybko, unikając korków ulicznych, gdzieś dojechać. Transport zamawia się przez specjalną aplikację.

Cook i Draghi rządzą światem Nie jest łatwo wybrać największych liderów małej wioski o nazwie świat.

Aktualny numer

PB Weekend