PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Huawei ma rywala dla iPhone’a Chiński koncern Huawei Technologies pokazał nowy smartfon, który ma rywalizować na rynku z telefonami z wyższej półki produkowanymi przez Samsunga i Apple.

Tesla: we wrześniu pierwsze SUV-y Elon Musk, miliarder i prezes koncernu Tesla Motors poinformował, że pierwsze egzemplarze długo oczekiwanego elektrycznego SUV-a trafią do klientów 29 września.

Rolls-Royce zapowiada nowy model Brytyjski producent luksusowych samochodów pokazał fragmenty nowego modelu, który zadebiutuje podczas zbliżającego się salonu samochodowego we Frankfurcie.

Panasonic znów zaoferuje gramofon Technics Panasonic postanowił znów zaoferować gramofon Technics. To skutek nieustających apeli fanów i dyskdżokejów, pisze The Wall Street Journal.

Psie kupy zasilą latarnie uliczne Liczba psów w domach Amerykanów rośnie lawinowo, podobnie z pozostawionymi przez nich odchodami. Dlatego przedsiębiorczy nowojorczyk zaproponował władzom budowę spalarni, zamieniających psie odchody w biopaliwo - pisze " The Economist".

Ruszyły targi MSPO 2015 XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego Kielce 2015 - największa wystawa i targi przemysłu obronnego w Środkowej i Wschodniej zgromadził rekordową liczbę 550 wystawców z 30 krajów na powierzchni 27 tys. m kw.

Norwegia wysyła skazańców do holenderskich więzień Norwegia wysłała pierwszą grupę skazańców do więzień w Holandii, którzy z powodu braku miejsc nie mogli odbyć kary w kraju, informuje “The Local”.

Pochówek na Księżycu za 12 tys. USD Firma pogrzebowa Elysium Space wprowadziła do swojej oferty księżycową ceremonię, która polega na wysłaniu skremowanych szczątek na księżyc. Dla pierwszych 50 chętnych cena promocyjna – 9950 USD, później normalna cena to 11 950 USD, informuje CNBC.

Za gruba do pracy w piekarni Pewna Włoszka nie dostała pracy w piekarni, bo uznano iż jest zbyt gruba.

LG ma w ofercie złoty zegarek Koreański producent elektroniki użytkowej pokazał nowy smartwatch, którego zadaniem będzie rywalizacja z droższymi produktami Apple.

Samolot Lufthansy musiał lądować, by pasażerowie mogli skorzystać z toalety Samolot Lufthansy, lecący z Bangkoku do Frankfurtu nad Menem, musiał nieoczekiwanie lądować w stolicy Turcji, gdyż awarii uległo sześć z dziewięciu toalet na pokładzie maszyny - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik niemieckiego przewoźnika.

Aktualny numer

PB Weekend