PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Jak zarobić na sprzedaży dyni (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE) Z okazji Halloween w specjalnym odcinku naszego cyklu zaglądamy do gospodarstwa pomysłowego farmera, którego dynie osiągają cenę 125 USD.

Microsoft pokazał inteligentną opaskę Microsoft zaprezentował swój pierwszy gadżet do ubierania. Urządzenie potrafi monitorować wysiłek i sen użytkownika.

Xiaomi już tylko za Samsungiem i Apple Chińska spółka Xiaomi jest już trzecim pod względem wielkości producentem smartfonów na świecie. Firma świetnie sobie radzi na swoim lokalnym rynku.

Horror postawi na nogi Bloober Team Krakowski producent gier bije się w piersi i obiecuje poprawę. Trzy nowe tytuły mają przywrócić zaufanie graczy i inwestorów.

Rosjanie cierpią bez szynki parmeńskiej Sankcje na eksport żywności z Unii Europejskiej są wprawdzie pewnym dobrodziejstwem dla rosyjskiej gospodarki – produkcja nabiału i mięsa zwiększyła się o kilkanaście procent – ale też dużym utrudnieniem dla niewielkich biznesów, które dotąd opierały swoje istnienie na zachodnich produktach.

Prezes Apple wyznał, że jest gejem Prezes Apple Tim Cook przyznał po raz pierwszy publicznie, że jest homoseksualistą.

Stracił 45 tys. USD w momencie triumfu (WIDEO) Pierwsze przykazanie profesjonalnego sportu brzmi: nie kopie się w reklamę sponsora. Przekonał się o tym gwiazdor pingponga, Zhang Jike, tuż po zwycięstwie w spotkaniu finałowym Pucharu Świata w Niemczech.

Słowacy stworzyli latające auto (WIDEO) Podczas Pioneer Festival w Austrii zaprezentowano pierwszy na świecie gotowy do produkcji latający samochód, informuje The Local.

Sprzedają egzemplarz „Mein Kampf” należący do Hitlera Cena egzemplarza „Mein Kampf” należącego do Adolfa Hitlera, autora książki i przywódcy III Rzeszy, może przekroczyć 62 tys. GBP (333 tys. zł), uważa właściciel serwisu aukcyjnego HistoryHunter.com.

Nestle zatrudnia roboty jako sprzedawców Japoński oddział spożywczego giganta skorzysta z usług tysiąca robotów jako ekspedientów w sklepach w całym kraju, informuje agencja AFP.

Polskie uczelnie na globalnej liście Harvard okazał się najlepszy w pierwszym globalnym rankingu uczelni wyższych przygotowanym przez „U.S. News & World Report”. Amerykańskie szkoły zdominowały czołówkę.

Aktualny numer

PB Weekend