PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Nestle kończy ze sponsorowaniem IAAF Nestle ogłosiło zakończenie umowy sponsorskiej z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Burger King będzie sprzedawał hot dogi Burger King zdecydował się na największą od dekad zmianę w menu. Zacznie od 23 lutego sprzedawać hot dogi.

Duchowny aresztowany za oszustwo na ponad 30 mln EUR Włoska policja aresztowała Patrizio Benvenutiego, emerytowanego duchownego, podejrzewanego o oszukanie inwestorów na ponad 30 mln EUR.

Francja: byli prezydenci dużo kosztują państwo Francuski serwis Mediapart ujawnił we wtorek kwoty, jakie otrzymują od państwa byli prezydenci Francji.

Beyoncé śpiewa, sprzedaż rośnie o 33 proc. Beyoncé przedstawiła podczas ostatniego weekendu pierwszą nową piosenkę od 2014 roku. Nieoczekiwanie skorzystała na tym sieć restauracji Red Lobster.

Dom Margaret Thatcher jest dziś wart 30 mln GBP W dwa lata po sprzedaży domu, w którym Żelazna Dama spędziła 22 lata życia, jego wartość wzrosła niemal sześciokrotnie – informuje "Business Insider".

Warufakis ogłosił powstanie paneuropejskiego ruchu politycznego Były minister finansów Grecji Janis Warufakis ogłosił we wtorek w Berlinie powstanie paneuropejskiego ruchu politycznego, którego zadaniem ma być przeciwstawienie się nacjonalizmom i "demokratyzacja Unii Europejskiej", co ma zapobiec rozpadowi Wspólnoty.

Rosja nakręci historyczną sagę na wzór „Gry o Tron” Moskiewscy producenci filmowi pozazdrościli sukcesu słynnemu serialowi „Gra o Tron”. Zapowiadają nakręcenie własnej historycznej sagi o epoce Romanowów, ostatniej dynastii rosyjskich carów – informuje na swojej anglojęzycznej stronie "Newsweek".

Polacy pokochali broń Sprzedaż uzbrojenia i sprzętu wojskowego z demobilu bije rekordy - informuje "Rzeczpospolita".

Polowanie z nagonką Założenie minimum – osłabienie pozycji prezesa PKO BP. Maksimum – zwolnienie

Człowiek zabity meteorytem po raz pierwszy od 200 lat To meteoryt - orzekli hinduscy naukowcy badający tajemniczą eksplozję, jaka zabiła w minioną sobotę w Indiach jedną osobę na miejscu a kilka innych raniła. Media donoszące o sprawie podkreślają, że to pierwsza bezpośrednia ofiara meteorytu od blisko 200 lat.

Aktualny numer

PB Weekend