PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Zmiana czasu: czy to się opłaca? W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli cofamy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00.

Amazon sponsorem Śląska Wrocław Największy detalista internetowy na świecie został sponsorem klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Umowa obowiązuje na dwa mecze.

Sprzedają używany luksus (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE) Firma z Paryża kieruje swoją ofertę do klientów, którzy chcą się otaczać luksusem, ale niekoniecznie mają środki na zakup nowych superdrogich ciuchów, biżuterii i akcesoriów. Teraz chce zarobić na aspirujących Chińczykach.

Polska będzie gospodarzem siatkarskich ME Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy seniorów w 2017 roku - zdecydowano podczas kongresu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV). Obrady odbywają się w tureckiej Antalyi.

Biznesy spod marki „Ewa Chodakowska” Dotąd było tak: otwierasz gazetę – Chodakowska, wchodzisz na YT czy do księgarni – Chodakowska, jesteś na FB – też ona. Jeśli masz lodówkę podłączoną do telewizora z Kuchnia+, to od soboty lepiej jej nie otwieraj.

P&G zamierza sprzedać markę Duracell Koncern Procter & Gamble planuje wyjście z biznesu bateryjnego prowadzonego pod marką Duracell, informuje Reuters.

Sąd Najwyższy uniewinnił Dolce i Gabbanę Sąd Najwyższy Włoch uniewinnił w piątek projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbanę, skazanych wcześniej przez sądy niższej instancji za oszustwa podatkowe. "Zawsze byliśmy uczciwymi ludźmi, niech żyją Włochy" - tak skomentowali oczyszczenie z zarzutów.

Starbucks poluzowała politykę tatuażową Starbucks, amerykańska sieć kawiarni, zaprezentował całą gamę nowych przywilejów dla swoich pracowników, donosi agencja Bloomberg.

AMC Networks przejmuje kontrolę nad BBC America Amerykańska telewizja kablowa AMC Networks potwierdziła zakup 49,9 proc. udziałów w stacji BBC America. Przejęcie kosztowało ją 200 mln USD.

Ebola.com sprzedana firmie promującej marihuanę Inwestorzy powiązani z firmą promującą legalizację marihuany kupili za ponad 200 tys. USD domenę Ebola.com, informuje „International Business Times”.

Barbie wpada w tarapaty Mattel zmaga się z ospałą sprzedażą zabawek, bo dzieci więcej czasu spędzają grając na urządzeniach elektronicznych, twierdzi agencja Bloomberg.

Aktualny numer

PB Weekend