PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Pracownicy Lego nie będą mieli swoich biurek Producent klocków do zabawy chce zrewolucjonizować pracę w swoim biurze. Pracownicy nie będą mieli swoich biurek.

Rodzina założyciela Ikei najbogatsza w Szwajcarii Ingvar Kamprad oraz jego trzej synowie: Peter, Jonas i Matthias mają majątek 42-43 mld CHF. Wszyscy mają szwajcarskie paszporty, co powoduje, że zostali uznani przez magazyn Bilanz za najbogatszych Szwajcarów.

Płyty winylowe znowu popularne Na samym brytyjskim rynku sprzedano już w tym roku ponad milion winylowych płyt, donosi telewizja BBC. To najwyższa sprzedaż takich płyt od 18 lat.

Niemcy zatwierdziły transakcję BlackBerry Niemcy zatwierdziły planowane przejęcie przez BlackBerry technologii szyfrowania Secusmart, czytamy w depeszy na portalu agencji Reuters.

Wybory w Namibii w pełni elektroniczne W Namibii rozpoczęły się w piątek wybory prezydenckie i parlamentarne. Polska mogłaby się wiele od afrykańskiego kraju nauczyć w tym zakresie. To pierwsze elektroniczne głosowanie w Afryce, przy którym wykorzystuje się specjalne maszyny.

Mercedes planuje tańsze modele AMG Mercedes-Benz planuje w ciągu trzech najbliższych lat co najmniej podwoić sprzedaż aut o wysokich osiągach sygnowanych znakiem AMG, donosi agencja Bloomberg.

Henry i Parker inwestują w start-up Gwiazda piłki nożnej Thierry Henry i znany koszykarz Tony Parker są w grupie gwiazd sportu, które zainwestowały pieniądze w start-up o nazwie Grabyo.

W Chinach jest już ponad 300 mln kierowców Liczba osób posiadających prawo jazdy w Chinach jest zbliżona do liczby mieszkańców USA, wynika z oficjalnych danych.

Beckenbauer w kręgu podejrzanych o korupcję Franz Beckenbauer jest w kręgu podejrzanych o korupcję przy wyborze Rosji i Kataru na gospodarzy piłkarskich mundiali w 2018 i 2022 roku - poinformowała amerykańska agencja Associated Press, powołując się na anonimowego informatora zbliżonego do śledztwa.

Hillary Clinton: 300 tys. USD za wystąpienie na uniwersytecie Hillary Clinton, była sekretarz stanu USA i żona byłego prezydenta USA Billa Clintona, bierze 300 tys. USD za wystąpienie na uniwersytecie. Ale to tylko początek wymagań, donosi serwis slate.com.

A ty wiesz jak wygląda Bill Gates? Niemal każdy Amerykanin potrafi rozpoznać na zdjęciu najbogatszego człowieka świata, który dorobił się fortuny na oprogramowaniu komputerowym. Gorzej jest z wiedzą na temat działania internetu.

Aktualny numer

PB Weekend