PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Jak adoptować kardynała

KUP LICENCJĘ
AD
Pin It email print

Już 24 tys. osób z całego świata zgłosiło się do akcji "Zaadoptuj kardynała na konklawe". Wylosowanych kardynałów mają otoczyć modlitwą przed wyborem nowego papieża.

Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę http://adoptacardinal.org, podać swoje imię oraz adres mailowy wraz ze specjalnym kodem antyspamowym, i wylosować kardynała. System podaje jego imię, nazwisko i kościelne funkcje, publikuje zdjęcie oraz przypomina, żeby się za tę osobę modlić.

- Nie mam zamiaru modlić się, aby "mój" kardynał został papieżem, tylko o światło Ducha Świętego dla niego - mówi Marcin, który jest jednym z półtora tysiąca Polaków, jacy dotąd wylosowali swoich podopiecznych.

Inni precyzują, że łatwiej modlić się za konkretnego człowieka, który patrzy na ciebie ze zdjęcia, ma ileś lat i jakąś swoja historię, niż za anonimowe "kolegium kardynalskie".

Akcję zorganizowała międzynarodowa grupa "Młodzież 2000" i w ciągu kilku dni jej trwania kardynałów zaadoptowało ponad 24 tys. osób. Ponieważ kardynałów-elektorów do otoczenia modlitwą jest "zaledwie" 117, za jednego z nich modli się już teraz średnio 205 adopcyjnych "ojców i matek".

Konklawe wybierające nowego papieża rozpocznie się między 9 a 11 marca. Benedykt XVI złoży oficjalnie urząd 28 lutego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Czytaj także

Chce przeżyć co najmniej 120 lat Peter Thiel, jednej z bardziej znanych inwestorów z obszaru venture capital poszedł na „całość”. Zapowiedział, że zamierza dożyć wieku… co najmniej 120 lat, a ma to mu umożliwić m.in. specjalna dieta.

GM zawiesza dostawy aut do Rosji Koncern General Motors wstrzymał dostawy samochodów do salonów w Rosji. Decyzja – jak wyjaśnił największy amerykański producent aut - podyktowana została drastycznym spadkiem notowań rubla, donosi serwis businessinsider.

IKEA zawiesza sprzedaż kuchni w Rosji Największy na świecie producent mebli, zawiesza sprzedaż zestawów mebli kuchennych w Rosji, ponieważ nie nadąża z zaspokojeniem wzmożonego popytu, informuje Reuters.

Nastoletni milioner z USA okazał się oszustem New York Magazine opublikował przeprosiny po opublikowaniu, jak się później okazało fałszywej historii o nastolatku, który na giełdzie zbił fortunę w wysokości 72 mln USD.

BlackBerry wprowadza nowy smartfon Kanadyjski producent biznesowych smartfonów zaprezentował nowe urządzenie, którym chce zwabić z powrotem swoich tradycyjnych klientów.

Instagram dodał nowe filtry Producent popularnej aplikacji po raz pierwszy od dwóch lat dodał nowe filtry do obróbki fotografii.

Reus musi zapłacić 540 tys. EUR mandatu Marco Reus, jeden z największych talentów niemieckiego futbolu, musi zapłacić 540 tys. euro mandatu za jazdę samochodem bez prawa jazdy, poinformował dziennik "Bild". Gazeta cytuje także słowa pomocnika Borussii Dortmund: "To była głupota".

Kuria generalna franciszkanów informuje o poważnym kryzysie finansów Kuria generalna zakonu franciszkanów znajduje się w poważnym kryzysie finansowym – przyznał jego generał ojciec Michael Perry. W liście napisał, że w zakonie doszło do podejrzanych operacji finansowych i dlatego zwrócił się o pomoc do wymiaru sprawiedliwości.

7 kandydatów do tytułu auta roku Znamy już finalistów konkursu „Car of the Year 2015”. Na liście sporo jest limuzyn i SUV-ów.

Polaroid chce zarobić w erze social media Producent popularnych przed laty aparatów chce połączyć nostalgię za przeszłością z nowoczesnymi mediami społecznościowymi.

Zdjęcia wydrukujesz smartfonem Francuski start-up o nazwie Prynt chce wskrzesić technologię znaną z Polaroida w erze zdjęć cyfrowych. Wypuści wkrótce na rynek drukarkę zdjęć podłączaną do smartfona.

Aktualny numer

PB Weekend