PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rosja: władze ostrzegają, że „selfie” roznoszą wszy

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, themoscowtimes.com
Pin It email print

Oddział rosyjskiego nadzoru sanitarnego w Kursku ostrzegł, że „selfie”, czyli robienie sobie zdjęć komórką, może sprzyjać roznoszeniu się wszy.

- Według ekspertów, powodem rozprzestrzeniania się wszy wśród nastolatków jest ich miłość do robienia sobie fotografii „selfie” - głosi komunikat  Rospotrebnadzoru opublikowany w Internecie.

Władze wskazują, że do przechodzenia wszy dochodzi, kiedy podczas robienia „selfie” nastolatki stykają się głowami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Czytaj także

May ma zapowiedzieć gotowość do wyjścia z jednego rynku Premier Theresa May poinformuje we wtorek, że Wielka Brytania nie chce utrzymania „częściowego członkostwa” w Unii Europejskiej i zasugeruje gotowość rezygnacji z dostępu jednego europejskiego rynku, donosi BBC.

Włochy: przełom w walce z masowym zjawiskiem uchylania się od pracy We Włoszech doszło do przełomu w walce z masowym zjawiskiem uchylania się od pracy. Tak media interpretują pierwszą, podjętą na mocy nowych przepisów decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu pracownika, który notorycznie niemal każdy dzień pracy spędzał poza nią.

Arabia Saudyjska stawia miliardy na czystą energię Arabia Saudyjska planuje w najbliższych tygodniach uruchomić program związany z odnawialnymi źródłami energii, który jak się oczekuje pozwoli na wdrożenie inwestycji o wartości od 30 do 50 mld USD do 2023 roku, donosi Reuters.

Majątek Zuckerberga wzrósł o 5 mld USD Początek roku była bardzo udany dla założyciela Facebooka. W pierwszych dwóch tygodniach 2017 r. majątek Marka Zuckerberga wzrósł o około 5 mld USD, najmocniej spośród innych bogaczy, których monitoruje Forbes.

Goldman Sachs: wzrosty w USA do końca I kwartału Rozpoczęte w listopadzie wzrosty na amerykańskich rynkach akcji mogą potrwać do końca pierwszego kwartału tego roku, uważa David Kostin, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w Goldman Sachs.

El-Erian: dolar największym zagrożeniem w 2017 r. Globalny wzrost gospodarczy będzie w tym roku wyższy niż się oczekuje, choć wciąż jest wiele czynników, które mogą go hamować, a największym jest umocnienie dolara, uważa Mohamed A. El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianza.

Oslo tymczasowo zakazuje jazdy dieslami Od wtorku auta z silnikami diesla mają zakaz jazdy po ulicach Oslo. Władze stolicy Norwegii tłumaczą to wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza.

Więcej niż 20 proc. Rosjan dostaje część pensji „na lewo” Więcej niż co piąty pracujący Rosjanin dostaje przynajmniej część wynagrodzenia „na lewo”, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (VTsIOM).

Prasa: rosyjskie sklepy zapełnione podrabianą żywnością Lady sklepowe w Rosji są zapełnione podrabianą żywnością; władze przymykają oczy na fałszowane produkty - ocenia w poniedziałek rosyjska prasa. Wskazuje, że resorty, w których gestii znajduje się monitoring żywności, od lat spierają się o skalę tego problemu.

Honda zakłada wzrost globalnej sprzedaży Honda Motor, jeden z trzech największych japońskich producentów samochodów oczekuje wzrostu globalnej sprzedaży swoich pojazdów w roku finansowym, który rozpoczyna się w kwietniu. Koncern liczy szczególnie na popyt ze strony klientów w USA i Chinach, donosi Bloomberg, powołując się na osoby związane ze sprawą.

"Ojciec" Androida zaoferuje smartfona Andy Rubin, który jest uważany za "ojca" oprogramowania Android stosowanego w większości smartfonów na świecie, pracuje nad własnymi urządzeniami mobilnymi, w tym telefonem.

Aktualny numer

PB Weekend