PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Rosja: władze ostrzegają, że „selfie” roznoszą wszy

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, themoscowtimes.com
Pin It email print

Oddział rosyjskiego nadzoru sanitarnego w Kursku ostrzegł, że „selfie”, czyli robienie sobie zdjęć komórką, może sprzyjać roznoszeniu się wszy.

- Według ekspertów, powodem rozprzestrzeniania się wszy wśród nastolatków jest ich miłość do robienia sobie fotografii „selfie” - głosi komunikat  Rospotrebnadzoru opublikowany w Internecie.

Władze wskazują, że do przechodzenia wszy dochodzi, kiedy podczas robienia „selfie” nastolatki stykają się głowami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Czytaj także

Ci piłkarze pojadą na finały ME do Francji Trener polskich piłkarzy Adam Nawałka ogłosił 23-osobową kadrę na mistrzostwa Europy we Francji. W porównaniu z szerokim składem skreślił Przemysława Tytonia, Pawła Dawidowicza i Artura Sobiecha. Kontuzje wyeliminowały Macieja Rybusa oraz Pawła Wszołka.

Rosja przeznaczy na rozwój przemysłu zbrojeniowego ponad bilion rubli Na program rozwoju rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego w latach 2016-2020 budżet państwa przeznaczy 1 bilion 67 mln rubli (16,7 mld dolarów) - poinformował w poniedziałek wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin.

Roth: Szwajcaria nie powinna rezygnować z najwyższego banknotu Szwajcaria powinna poważnie rozważyć ewentualną sprawę wycofania największego banknotu z obiegu, co wynika z poważnej presji międzynarodowej wywieranej na ten kraj. I choć intencje są może i dobre, jednak rodzą dla Szwajcarii pewne negatywne konsekwencje, w tym związane z zachowaniem neutralności i samodzielności w podejmowaniu decyzji, ocenia były prezes tamtejszego banku centralnego, na którego powołuje się Bloomberg.

WHO: program walki z wirusem Zika sfinansowany tylko w 13 proc. Globalny program Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie walki z epidemią wirusa Zika został dotąd sfinansowany tylko w 13 proc., co naraża na szwank wysiłki na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa - podała w poniedziałek WHO.

Juncker chce, by szczyt UE potwierdził poparcie dla negocjacji ws. TTIP Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwróci się do przywódców państw UE, by na szczycie w Brukseli potwierdzili swoje poparcie dla negocjacji między Unią a USA w sprawie umowy o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym TTIP - poinformował rzecznik KE.

Sinopec zainteresowany udziałami w Rosnieftcie Chiński gigant petrochemiczny, koncern Sinopec ma być zainteresowany wzięciem udziału w prywatyzacji czołowego rosyjskiego producenta ropy koncernu Rosnieft, donosi Reuters powołując się na informacje Interfaxu.

Co drugie dziecko dostaje mniej niż 50 zł mies. kieszonkowego Kieszonkowe daje swoim dzieciom 1/3 rodziców. Najczęściej są to kwoty nieprzekraczające 50 zł miesięcznie, co czwarty rodzic przeznacza na ten cel od 50 do 100 zł. Dzieci otrzymujące co miesiąc więcej niż 100 zł to rzadkość - tak hojnych jest tylko 17% rodziców dających swoim pociechom kieszonkowe, podał Bank Handlowy.

Piloci Air France zapowiadają strajk Największy w liniach lotniczych Air France związek zawodowy pilotów SNPL zapowiedział w poniedziałek co najmniej sześciodniowy strajk. Ma on być wyrazem protestu przeciwko zapowiadanej redukcji płac - poinformował szef SNPL w Air France Philippe Evain.

W Wenezueli brakuje 80 proc. produktów W Wenezueli brak ponad 80 proc. podstawowych produktów, m.in. żywności i lekarstw, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Datanalisis.

Były prezes Zurich Insurance Group popełnił samobójstwo Martin Senn, który był prezesem Zurich Insurance Group od 2010 roku do grudnia ubiegłego roku, popełnił w piątek samobójstwo, poinformowała spółka.

Szykuje się wojna o Królewnę Śnieżkę Walt Disney Co. zadeklarował gotowość do podjęcia kroków prawnych po doniesieniach, że w nowym parku rozrywki chińskiego Dalian Wanda Group widziano postacie Królewny Śnieżki oraz Kapitana Ameryka.

Aktualny numer

PB Weekend