PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Chicago oszalało na punkcie polskich pączków

KUP LICENCJĘ
AR
Pin It email print

Mieszkańcy Chicago zwariowali na punkcie polskich pączków, które "zdobywają rynek wykwintnych deserów jak burza" - pisze Reuters.

Reuters informuje, że w lutym polski przysmak niespodziewanie stał się kulinarnym hitem w USA.

"W tym miesiącu mieszkańcy Chicago wydają się być mniej zafrapowani krytykowaniem burmistrza Rahma Emanulela  czy grą swoich reprezentacji sportowych, choć zwykle mają na tym punkcie obsesję. Zamiast tego zajęli się szukaniem perfekcyjnych 'paczkow', bogatego w smaku, polskiego deseru przypominającego donaty, który zdobywa rynek wykwintnych deserów jak burza" - pisze portal. 

Dalej czytamy, m.in., że "paczki", czyli pączki, są ulepszoną wersją donatów (popularnych w USA ciastek, smażonych podobnie jak pączki, w tłuszczu - przyp.) oraz że tradycyjnie są spożywane przed rozpoczęciem katolickiego okresu Wielkiego Postu.

Eksperci wyjaśniają, że w ciągu lat pączki zdobywały w Chicago coraz większą popularność dzięki licznej Polonii zamieszkującej to miasto, pojawiając się w coraz większej liczbie sklepów z donatami, cukierniach i piekarniach.

Według nich pączki są uważane w Chicago za przejaw "awangardowej kuchni".

Właściciele sklepów liczą, że największe kolejki po pączki ustawią się we wtorek, 9 lutego, w przeddzień Wielkiego Postu.

O historii polskiego pączka pisał niedawno Puls Historii.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Czytaj także

Szarapowa będzie studiować na Harvardzie Po załamaniu kariery sportowej, co jest wynikiem nałożonej dyskwalifikacji za udowodnione stosowanie dopingu, Maria Szarapowa znana rosyjska tenisistka ma nieco więcej wolnego czasu. I wbrew temu co sądzi wielu ludzi o poziomie inteligencji sportowców, wie jak go dobrze wykorzystać.

Kreml: Brexit jak upadek ZSRR To, co się dzieje po głosowaniu Brytyjczyków za wyjściem z Unii Europejskiej, jest podobne do upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku, twierdzi Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Władimira Putina.

PZPN zarobił już 6,5 mln EUR Po milionie za zwycięstwo w grupie, pół miliona za remis, półtora za awans do 1/8 finału i kolejne dwa i pół za występ w ćwierćfinale - UEFA wypłaci PZPN co najmniej sześć i pół miliona euro (ok. 29 mln złotych) za udział w mistrzostwach Europy we Francji.

Robot piecze pizzę w mieście Google’a W Mountain View nowe technologie i kultura start-upowa dotarły nawet do pizzerii. Marta pracuje bez odpoczynku.

Miejskie pszczoły dają dużo miodu wysokiej jakości Na dachach sześciokondygnacyjnego hotelu oraz 11– piętrowych budynków banku i biurowca w centrum Warszawy od kilku lat w 10 ulach hodowane są pszczoły. "Dają dużo miodu wysokiej jakości" – powiedział PAP autor i opiekun przedsięwzięcia Marek Barzyk.

Jak zmieni się flaga Wielkiej Brytanii? Zwycięstwo w referendum zwolenników opcji #Brexit może spowodować rozpad kolejnej unii, czyli Zjednoczonego Królestwa. Brytyjski Union Jack, czyli flaga państwowa będzie mogła w takim przypadku być zmieniona i zmiana ta z pewnością będzie szokująca.

Księgarnia otworzy restauracje Barnes & Noble ma plan na ożywienie biznesu księgarskiego, który przeżywa załamanie. Sieć otworzy restauracje serwujące piwo i wino.

Trump o Brexcie: to fantastyczne Donald Trump jest zachwycony decyzją Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej. Uznał, że to „fantastyczne” po przybyciu w piątek do Szkocji gdzie ma otworzyć jedno ze swoich pól golfowych.

Brexit może ponownie rozpalić wojnę o Gibraltar Czwartkowe głosownie w Wielkiej Brytanii ws. ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii tego kraju. Stawka jest bardzo wysoka. Także dla mieszkańców Gibraltaru, którzy obawiają się, że Brexit może ponownie wywołać trwająca już od ponad 300 lat wojnę o ten skrawek Półwyspu Pirenejskiego.

We Włoszech zwolnienie z pracy za korzystanie z Facebooka Najwyższą sąd we Włoszech zadecydował, że zbyt długie korzystanie z mediów społecznościowych może być powodem zwolnienia z pracy, informuje thelocal.it.

Florencja nie chce McDonalda przy Piazza del Duomo Już blisko 13 tys. osób dołączyło do grupy na włoskim Facebooku protestującej przeciwko planom otwarcia kolejnej we Foorencji restauracji McDonald's. Do trzech istniejących ma dołączyć czwarta, zlokalizowana przy renesansowym Piazza Duomo, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Aktualny numer

PB Weekend