PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

W Szwecji kobiety zarabiają więcej niż mężczyźni

KUP LICENCJĘ
AR
Pin It email print

Po raz pierwszy w historii płace urzędniczek samorządowych na wysokich stanowiskach przewyższyły płace mężczyzn pełniących te same funkcje – pisze "The Local".

Średnie miesięczne zarobki kobiet menedżerek i polityków w lokalnych urzędach publicznych w całej Szwecji, pracujących na pełen etat, wyniosły 58 925 korony (6,9 tys. USD) - wynika z najnowszych badań statystycznych. W tym samym okresie średnia pensja mężczyzn na tych samych stanowiskach wyniosła 57 925 koron (6,8 tys. USD).

- Ostatnio na etatach kierowniczych wyraźnie częściej zatrudniane są kobiety. Dostają one taką pracę w późniejszych latach swojego życia w porównaniu do mężczyzn, a to wyjaśnia dlaczego oferuje im się wyższe pensje – uważa Staffan Isling, szef Kommundirektörernas, szwedzkiej organizacji zajmującej się rekrutacją w sektorze samorządowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Czytaj także

Robot piecze pizzę w mieście Google’a W Mountain View nowe technologie i kultura start-upowa dotarły nawet do pizzerii. Marta pracuje bez odpoczynku.

Miejskie pszczoły dają dużo miodu wysokiej jakości Na dachach sześciokondygnacyjnego hotelu oraz 11– piętrowych budynków banku i biurowca w centrum Warszawy od kilku lat w 10 ulach hodowane są pszczoły. "Dają dużo miodu wysokiej jakości" – powiedział PAP autor i opiekun przedsięwzięcia Marek Barzyk.

Jak zmieni się flaga Wielkiej Brytanii? Zwycięstwo w referendum zwolenników opcji #Brexit może spowodować rozpad kolejnej unii, czyli Zjednoczonego Królestwa. Brytyjski Union Jack, czyli flaga państwowa będzie mogła w takim przypadku być zmieniona i zmiana ta z pewnością będzie szokująca.

Księgarnia otworzy restauracje Barnes & Noble ma plan na ożywienie biznesu księgarskiego, który przeżywa załamanie. Sieć otworzy restauracje serwujące piwo i wino.

Trump o Brexcie: to fantastyczne Donald Trump jest zachwycony decyzją Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej. Uznał, że to „fantastyczne” po przybyciu w piątek do Szkocji gdzie ma otworzyć jedno ze swoich pól golfowych.

Brexit może ponownie rozpalić wojnę o Gibraltar Czwartkowe głosownie w Wielkiej Brytanii ws. ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii tego kraju. Stawka jest bardzo wysoka. Także dla mieszkańców Gibraltaru, którzy obawiają się, że Brexit może ponownie wywołać trwająca już od ponad 300 lat wojnę o ten skrawek Półwyspu Pirenejskiego.

We Włoszech zwolnienie z pracy za korzystanie z Facebooka Najwyższą sąd we Włoszech zadecydował, że zbyt długie korzystanie z mediów społecznościowych może być powodem zwolnienia z pracy, informuje thelocal.it.

Florencja nie chce McDonalda przy Piazza del Duomo Już blisko 13 tys. osób dołączyło do grupy na włoskim Facebooku protestującej przeciwko planom otwarcia kolejnej we Foorencji restauracji McDonald's. Do trzech istniejących ma dołączyć czwarta, zlokalizowana przy renesansowym Piazza Duomo, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Zuckerberg zakleił kamerkę w laptopie Założyciel i prezes portalu Facebook znowu trafił na czołówki serwisów informacyjnych. Tym razem raczej niechcący.

Gimli nie może zagłosować ws. Brexitu Ugandyjczyk mieszkający na Gibraltarze może wziąć udział w referendum mającym zadecydować o przyszłości Wielkiej Brytanii. W przypadku aktora Johna Rhys-Daviesa, Brytyjczyka mieszkającego na wyspie Man, nie jest to już jednak możliwe.

We Frankfurcie sale do jogi wyparły sex shopy Frankfurckie lotnisko inwestuje 100 mln EUR w remont, w ramach którego powstaną między innymi pokoje do jogi, place zabaw oraz strefa mająca zapewnić relaks pasażerom i pobudzić ich chęć do wydawania pieniędzy, informuje Bloomberg.

Aktualny numer

PB Weekend