PB Weekend | Puls Biznesu
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Broda daje mężczyźnie większe szanse na małżeństwo

KUP LICENCJĘ
AR
Pin It email print

Z najnowszych badań, opublikowanych przez Journal of Evolutionary Biology, wynika że myśląc o długotrwałym związku kobiety najchętniej wybierają mężczyzn z bujnym zarostem.

Nauka ma dobrą wiadomość dla „drwali", którzy od kilku sezonów napędzają ruch męskim fryzjerom-stylistom i barberom. Badania zaskoczyły samych biologów.

Z ankiet przeprowadzonych wśród ponad 8,5 tysiąca kobiet wynika, że brodacze cieszą się większym powodzeniem u płci przeciwnej, gdy jest mowa o długotrwałych związkach. Tych bez zarostu kobiety wybierają częściej, gdy szukają partnerów na chwilę.

W większości badań naukowych to mężczyźni oceniają cechy kobiet. Tym razem było odwrotnie - to panie oceniały wizerunki panów pod kątem atrakcyjności. Wykorzystano zdjęcia 36 mężczyzn (każdy z nich został sfotografowany trzykrotnie z różną długością zarostu). Fotografie były zmienione w programach graficznych, co pozwoliło uzyskać różne charakterystyczne cechy budowy męskiej twarzy.

Nie takiego wyniku spodziewali się autorzy badania. Dotychczas powszechne było przekonanie, że jako partnerów na całe życie kobiety chętniej wybierają mężczyzn o bardziej delikatnym obliczu, sugerującym troskliwość i opiekuńczość, niż tych o wyraźnie męskich rysach twarzy (np. z szeroką szczęką i mocno zarysowanymi łukami brwiowymi).

Coraz częściej mówi się, że na ulice miast wracają nienagannie ogoleni mężczyźni, a moda na wygląd drwala powoli odchodzi w przeszłość. Teraz brodacze zapewne zastanowią się zanim sięgną po maszynkę do golenia.

Źródło: MNT

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Czytaj także

Amerykanie krytykują nawyk twittowania Trumpa Amerykanie nie akceptują tego, jak prezydent-elekt Donald Trump bardzo uwielbia korzystanie z Twittera.

Raport: hotelowe śniadania w Polsce 72 proc. gości hotelowych na pierwszy posiłek dnia wybiera jajka, wynika z raportu "Dane na talerzu, czyli pierwszy ogólnopolski raport o śniadaniach hotelowych" przygotowanego przez firmę HRS.

Galileo ma problemy z zegarami W satelitach europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo przestało działać dziewięć zegarów atomowych - poinformował w środę szef Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Jan Woerner.

Polski zespół e-sportowy wygrał 1,6 mln zł Dzięki zajęciu drugiego miejsca na rozgrywanych w Chinach mistrzostwach Team Kinguin zainkasował czek na 400 tys. USD.

Davos: Szwajcarzy gotowi do blokowania i zestrzeliwania dronów Szwajcarska policja opublikowała w tym tygodniu zdjęcie pokazujące testowanie urządzenia do likwidacji dronów w ramach przygotowań do zabezpieczenia Światowego Forum Gospodarczego w Davos, donosi Bloomberg. Podczas dorocznego zebrania członków światowej elity biznesu i polityki ten szwajcarski kurort ma odwiedzić ponad 3 tys. uczestników.

Tesla szybsza niż wszystkie inne Organizatorzy mistrzostw elektrycznych samochodów GT zaprezentowali zmodyfikowaną teslę, która wkrótce wyjedzie na tor.

Opel pokazał kolejnego SUV-a Niemiecki producent samochodów zgodnie z obietnicą poszerza ofertę SUV-ów. Crossland X zastąpi minivana meriva.

Indeks Big Mac: USD powinien kosztować 1,90 zł Według indeksu Big Maca tworzonego przez brytyjski magazyn “The Economist” polska waluta znalazła się wśród najbardziej niedowartościowanych na świecie.

Latające auto Airbusa gotowe w tym roku Producent samolotów Airbus Group poinformował, że prototyp „latającego auta” będzie gotowy do końca tego roku.

Włochy: przełom w walce z masowym zjawiskiem uchylania się od pracy We Włoszech doszło do przełomu w walce z masowym zjawiskiem uchylania się od pracy. Tak media interpretują pierwszą, podjętą na mocy nowych przepisów decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu pracownika, który notorycznie niemal każdy dzień pracy spędzał poza nią.

Majątek Zuckerberga wzrósł o 5 mld USD Początek roku była bardzo udany dla założyciela Facebooka. W pierwszych dwóch tygodniach 2017 r. majątek Marka Zuckerberga wzrósł o około 5 mld USD, najmocniej spośród innych bogaczy, których monitoruje Forbes.

Aktualny numer

PB Weekend